Sádlo jako součást jarního detoxu

3.3.2019

Sádlo jako součást jarního detoxu

Jaro už je za dveřmi, a tak možná přemýšlíte o tom, co udělala s vaším tělem zima. Asi si říkáte, že menší detox organismu by byl vhodný. Po náročných dlouhých zimních dnech si tělo potřebuje odpočinout a nabrat síly na jarní sluníčko. 

sadlo-prispevky-999px_×_438px_-_návrh_bez_názvu.png

Na výběr je mnoho metod a druhů detoxikace organismu. Pokud se nesvěříte do péče odborníků, ale spoléháte na sebe a na znalost vlastního těla, pak máte mnoho možností, jaký detox zvolit. V případě, že nejste nijak limitováni svým zdravotním stavem, můžete vybírat jakoukoli lehčí formu, která nevyžaduje dohled odborníka. Na internetu najdete mnoho tipů a rad, jak postupovat. 

 

Při jarním detoxu byste se měli vyhnout masu, tučným jídlům a mléčným výrobkům, které zahleňují. Naopak se doporučuje zvýšená konzumace syrové zeleniny, ovoce a celozrnného pečiva. Měli byste se zcela vyhnout sladkostem, čokoládě a dalším potravinám obsahujícím cukr. Odborníci doporučují vyšší příjem tekutin, a to především čisté vody, vody s citronem nebo zeleného či bylinného čaje. 

 

Detoxikační období má většinou čtyři fáze. Fázi přípravnou, kdy si uvědomíte, co chcete, jak se nyní stravujete a jste rozhodnuti začít. Pak nastává fáze odlehčená, kdy začnete pozvolna měnit své stravovací návyky, zvýšíte příjem tekutin apod. Poté je na řadě samotný detox. A po něm nastává závěrečná fáze, kdy se zase pozvolna přes odlehčenou fázi vracíte ke svému původnímu stravovacímu stylu nebo si uvědomíte, že původní stravovací styl chcete upravit podle zásad zdravé výživy. 

 

Během všech detoxikačních fází dochází k úbytku energie, neboť detox je velice náročný především na psychiku. Je tedy vhodné, pokud například připravujete restovanou zeleninu do některého z jídel, přidat pod ni lžíci kvalitního vepřového sádla. Sádlo jako tuk je totiž zdrojem energie, kterou v tomto období potřebujete. 

 

Pokud jste rozhodnuti detoxikaci organismu podstoupit, ale máte obavy, abyste vše zvládli a zvolili správnou formu, pak je určitě dobré se svěřit do péče některého odborníka, který vás celým obdobím provede. 

 

Zdroje:

lidovky.cz

 

 

 

 

 

Na sádle > Články > Sádlo jako součást jarního detoxu