Dycky Most! Rozhovor s jednou z postav seriálu Most!, vymahačem Zoranem

23.2.2019

Zorana hraje Denis Žák z Mostu. Zkušený komparzista získal roli díky své hřmotné postavě. To, že bude seriál Most! tak úspěšný, vůbec nečekal. Ve svém životě již ztvárnil mnoho menších rolí, ale ta v seriálu Most! byla podle něj asi nejúspěšnější. 

Seriál Most! – fenomén dnešních dní, který láme rekordy ve sledovanosti. 

Denis s Martinem Hofmannem alias Luďan - hlavní postava seriálu Most
Denis s Martinem Hofmannem alias Luďan - hlavní postava seriálu Most
 Jak ses dostal k seriálu Most!?

Jednoduše jsem šel na casting, který se konal u nás v Mostě, a protože s komparzem mám už nějaké zkušenosti, tohle jsem si nemohl nechat ujít. Baví mě atmosféra natáčení. To, jak “pozadí” dokonale funguje, je neuvěřitelné. Je fantastické být součástí této tvrdé práce, setkávat se s herci. Když mě uviděl asistent režie Miloš Čejchar, prohlásil: „Tak a máme Zorana!“ Pak se mě zeptal, jestli by mi vadilo hrát vymahače dluhů. Začal jsem se smát a byla ruka v rukávu. Dali mi balkánské jméno Zoran. Okamžitě po přečtení prvních dílů scénáře už bylo jasné, že to bude drsná komedie. Hledali prostě někoho, kdo působí mohutným dojmem, takže jsem byl evidentně jasná volba, věnuji se kulturistice a rád jím (říká s úsměvem).

Máš nějaké zajímavé zážitky z natáčení? 

Těch je nespočet. Začalo to už v kostymérně, kde jsme se nejvíc nachechtali, a po celou dobu natáčení jsem se snad nepřestal smát ani na minutu. Výběr kostýmu byl náročný, a to nejen kvůli mé velké postavě, ale především proto, že kostým musel vypadat přinejmenším přitrouble. Pokračovalo to v maskérně, kdy mi nalepili „vězeňské“ tetování na krk, připnuli zlaté náušnice, pořádně omastili vlasy a ušpinili obličej. No a při pohledu na sebe samého jsem se prostě musel smát. Když jsem šel za přítelkyní a dětmi na oběd v tomto bizarním kostýmu, vlastní rodina mě nepoznala. Doslova jsem si užíval každou scénu, přestože jich bohužel pár vystřihli, což se prostě děje. V prvním díle jsem měl chytit za krk Martina Hofmanna alias Luďka. Když mě však poprvé uviděl, řekl, že to musíme udělat jinak, asi se bál, abych ho fakt neuškrtil. Tak jsme to pozměnili na pouhé strkání o dveře auta. Bylo to náročné, protože jsem se fakt bál, abych mu neublížil, ale zároveň, aby scéna vypadala věrohodně – drsně. Martin Hofmann je naprosto geniální herec a velmi ho obdivuji. Doslova mě uchvátila herečka Erika Stárková v roli Dáši. S tak pozitivním člověkem jsem se ještě nikdy nesetkal. Byla sluníčkem, které rozsvítilo všechny lidi okolo. Nejvíce času jsem strávil se skvělým hercem Leošem Nohou, který mě neustále bavil svými vtipnými komentáři. Všichni byli moc fajn, a přestože nejsem herec, chovali se ke mně naprosto úžasně.

Denis s Leošem Nohou
Denis s Leošem Nohou

Že je seriál úspěšný, dokazuje velká sledovanost. Jak se líbí tobě? 

Samozřejmě se mi moc líbí a oceňuji odvahu tvůrců vytvořit něco tak netradičního. Vzhledem k narůstající politické korektnosti také narůstá cenzura veřejného prostoru. Naše město to proslavilo a konečně někdo upozornil na problémy nás všech. Teď mám ale obavu, že je seriál tak moc vtipný, že se lidé budou pouze bavit a nic se nezmění.

 Denis s přítelkyní Janou se aktivně věnují fitness
Denis s přítelkyní Janou se aktivně věnují fitness
Roli jsi získal díky své postavě. Jak dlouho cvičíš a odkdy řešíš stravu?  

Cvičím s přestávkami 18 let. Neměl by to být jenom koníček, ale životní styl. Fitness jako takové, považuji za nejkomplexnější sport. Sportovci většinou namáhají jen určité části těla a strava není na prvním místě. Ze začátku, v 15 letech, mi šlo spíše o zvýraznění břišních svalů než získat extra sílu a jíst zdravě. To období jsem například vůbec nejedl tuky a až chorobně řešil složení každé potraviny a preferoval jsem sacharidy před tuky. Samozřejmě jsem si v tu dobu od mé maminky nenechal vysvětlit, že vynechat ze stravy jednu ze tří základních složek je naprosto nesmyslné. Čím více jsem se o tuky zajímal, tím víc jsem je zařazoval do svého jídelníčku.

Když už jsme u tuků, a my jsme portál o sádle, co ty a sádlo? 

Jéé, dal bych si řízek na sádle (Denis se zasněně usměje). V nedávné studii spolupráce BBC a korejských vědců, kde zkoumali tisíc potravin z hlediska prospěšnosti zdraví, obsadilo vepřové sádlo 8. místo žebříčku. Toto zjištění mě vedlo k tomu, že máme sádlo stále v lednici. Když už si chci něco usmažit, většinou oleje nepoužívám. Sádlo se dá samozřejmě používat jakkoli. Má v kuchyni mnoho uplatnění. Zdravé stravování mezi ženami a muži je rozdílné. Přítelkyně preferuje tuky před sacharidy a je to tak i u našich dětí. Když já si dám vařená vejce, ona si je usmaží na sádle se slaninou. Jakmile už někdy drží redukční dietu, je to ketogenní dieta, kdy se cpe snad 180 g tuků denně. Pro někoho je to možná nepředstavitelné, ale funguje to. 

Co bys doporučil lidem, kteří chtějí žít zdravě, cvičit a být korba jako ty?

Základem zdravého životního stylu je stravování a sportovní aktivita. Lidem bych doporučil u všech potravin kontrolovat složení, neboť téměř ve všem jsou skryté cukry a jiné škodlivé látky, které nejsou tělu prospěšné. Strava by měla být vyvážená a v rozumných porcích. To znamená zařadit do jídelníčku rostlinné i živočišné tuky, sádlo nevyjímaje. Co se týče sportu, poradil bych cvičit pravidelně a vytrvat. Ono chvíli trvá, než se tuková tkáň promění ve svalovou hmotu.

Denisovi děkujeme za rozhovor a Dycky Most!

Rozhovor připravila: Barbora Krimová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na sádle > Články > Dycky Most! Rozhovor s jednou z postav seriálu Most!, vymahačem Zoranem
Loading...

Články

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 >
 
 
Loading...

Články

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 >